דוגמניות אופנה בריטיות בעבר ובהווה

דוגמניות אופנה בריטיות הן חלק מרכזי בתעשייה. הם מופיעים על המסלול כמעט בכל תצוגת אופנה ומסע פרסום, ומביאים את האלגנטיות הבריטית הייחודית שלהם לעולם הדוגמנות. לא רק שיש להם סגנון ייחודי משלהם, אלא שתכונותיהם שונות מסוגים אחרים של דגמים בתעשייה. הם נוטים להיות קטנים יותר עם מסגרת קטנה, עור בהיר ולעיתים קרובות עיניים כחולות או ירוקות. הדגמים הבריטיים האייקוניים הללו הביאו את הכשרון הייחודי שלהם למעצבים וקמפיינים רבים לאורך השנים. הנה הרשימה שלנו של דוגמניות אופנה בריטיות מפורסמות בעבר ובהווה.

נעמי קמפבל

אם אי פעם הייתה דוגמנית-על בריטית, זו נעמי קמפבל. היא ידועה בעיקר בזכות 19 שנות הקריירה שלה והופיעה בלמעלה מ-800 שערי מגזינים. בנוסף ליוקרת דוגמנית העל שלה, לנעמי יש גם קו אופנה משלה והיא שגרירה של ארגון הצדקה Red Alert. מפורסמת בעבודתה עם בורברי, קלווין קליין ורסאצ'ה, נעמי היא באמת אייקון דוגמנית בריטית.

ארין אוקונור

ארין אוקונור היא דוגמנית בריטית שעבדה עם מותגים כמו Burberry, Versace ו- Dolce & Gabbana. היא הופיעה על שערי מגזינים כמו ווג הבריטי. אוקונור היא אחת הדוגמניות המצליחות ביותר בדורה והוצגה בפרסומי מגזינים בכל רחבי העולם. היא הייתה הפנים של ז'יבנשי מאז 1999 והייתה הדוגמנית הבריטית הראשונה שהייתה הפנים של בורברי. אוקונור גם הייתה מעורבת בעבודות צדקה, כולל קמפיין Fashion Targets Breast Cancer, שמגייס כסף לחקר סרטן השד.

קארה דלווינגן

קארה דלווינגן היא דוגמנית-על נוספת שעיטרה את שערי מגזינים רבים. הקריירה שלה החלה בשנות העשרה המוקדמות שלה והביאה אותה לבתי האופנה והמעצבים הטובים ביותר כמו שאנל, בורברי וג'יבנשי. קריירת הדוגמנות של קארה הסתעפה גם למשחק, עם תפקידים בולטים ביחידת המתאבדים ובסדרה הפופולרית מאוד, Paper Towns. קארה גם הייתה קולנית מאוד לגבי הדו-מיניות שלה, הפמיניזם והבריאות הנפשית שלה, מה שהופך אותה לאייקון מעוגל מאוד.

קייט מוס

אם היית צריך למנות דוגמנית בריטית אחת בעולם, היה קשה לך לא להגיד קייט מוס. היא מדגמנת מאז שהתגלתה בגיל 14 בלבד. מוס הופיעה באינספור מגזינים וקמפיינים, וכן עמדה בחזית קו הבגדים שלה. ההליכה על המסלול שלה תוארה כ"חסרת מאמץ" והמראה המיוחד שלה ידוע כמראה ה"וויף". מוס הייתה אחת מדוגמניות העל הראשונות ומאז נתנה השראה לדור של דוגמניות.

אדווה אבואה

Adwoa Aboah היא דוגמנית ואקטיביסטית בריטית שהייתה על שער מגזינים כמו ווג הבריטי ו-W. היא גם צעדה על מסלולים של מותגי אופנה כמו שאנל ואלכסנדר מקווין. Aboah גם הוצגה בקמפיינים פרסומיים עבור GAP, Levi's, Moschino ונייקי. היא גם ייסדה את GURU, רשת של קריאייטיבים המתמקדים בצדק חברתי ובנושאים סביבתיים. בשנת 2019, היא נבחרה לאחת ממאה האנשים המשפיעים ביותר של טיים. אבואה התגלתה בשכונת סוהו בלונדון כשהייתה בת 19. מאז היא נודעה בפעילות שלה סביב בריאות הנפש וסיום הסטיגמה סביבה.

ג'ורדן דאן

ג'ורדן דאן היא דוגמנית בריטית שהתגלתה כשהייתה בת 17. היא צועדת על המסלול מאז 2008 והופיעה בקמפיינים של מעצבים מפורסמים רבים, כולל בורברי, פראדה וויקטוריה'ס סיקרט. נכון לעכשיו, ג'ורדן היא הפנים של ז'יבנשי, ומביאה את המראה המיוחד שלה לאחד ממותגי המעצבים המובילים.

אידי קמפבל

אידי קמפבל היא דוגמנית בריטית נוספת שמצאה הצלחה בעולם האופנה. היא התגלתה בגיל 17 ומאז עבדה עם המעצבים והמותגים המובילים, ביניהם שאנל, קלווין קליין, ז'יבנשי ועוד. אידי הופיעה במספר תצוגות, כולל תצוגת האופנה של ויקטוריה'ס סיקרט, והופיעה בווג, Elle ועוד.

רוזי הנטינגטון-ווייטלי

רוזי הנטינגטון-ווייטלי היא דוגמנית בריטית שהופיעה בקמפיינים ותצוגות אופנה מתוקשרות רבות. היא הייתה הפנים של מותגים מובילים רבים, כולל Burberry, Chanel, Versace ועוד רבים. הנטינגטון-ווייטלי ידועה גם כחובבת כושר, חובבת כושר טבעונית וכמי שמתרגלת יוגה.

סיכום

דוגמניות בריטיות הן מהידועות בעולם. המראה המיוחד שלהם הוא מסגרת קטנה, עור בהיר ולעיתים קרובות עיניים כחולות או ירוקות. דוגמניות רבות היו הפנים של ויקטוריה'ס סיקרט, כולל רוזי הנטינגטון-ווייטלי. לא רק שלדוגמניות בריטיות יש סגנון ייחודי משלהן, אלא שהתכונות שלהן שונות משאר סוגי הדגמים בתעשייה. הם נוטים להיות קטנים יותר עם מסגרת קטנה, עור בהיר ולעיתים קרובות עיניים כחולות או ירוקות. הדגמים הבריטיים האייקוניים הללו הביאו את הכשרון הייחודי שלהם למעצבים וקמפיינים רבים לאורך השנים.