מגמות אופנה בריטיות בשנות ה-80

שנות ה-80 היו העשור שהפך את האופנה לכיף שוב והניב כמה מגמות אופנה בלתי נשכחות. מניאון ועד חותלות כמכנסיים, וג'ינס כפול ועד רומנטיקה חדשה, זה היה עשור שלעולם לא יישכח בגלל הצהרות הסגנון הייחודיות שלו. בואו נסתכל על כמה ממגמות האופנה הבריטיות הפופולריות ביותר מהעשור הנוסטלגי הזה.

ג'ינס כפול

ג'ינס כפול היה אחד ממגמות האופנה הפופולריות ביותר בשנות ה-80. זה נתפס כמגניב ועצבני ללבוש שני פריטי ג'ינס שונים, גם אם הם לא תואמים. ג'ינס כפול נועד בתחילה כטרנד לגברים, אך עד מהרה נשים תפסו. זה היה טרנד שהיה קיים במשך עשרות שנים, כך שניתן לשלב אותו בקלות במלתחה שלך היום אם אתה רוצה מראה רטרו.

נֵאוֹן

ניאון היה טרנד פופולרי באופנת שנות ה-80 עבור גברים ונשים כאחד. זה היה צבע חי וסינטטי ששימש בכל דבר, החל מבגדים ועד נעליים ואביזרים. ניאון היה פופולרי במיוחד בקרב בני נוער וצעירים בשנות ה-80. מדובר בטרנד שעשה קאמבק בשנים האחרונות, ואפילו ניתן למצוא בגדי ניאון לתינוקות ופעוטות. ניאון היא בחירה אופנתית נועזת ומהנה המתאימה ביותר לתלבושות קז'ואל. אתה יכול ללבוש חולצות ניאון, מכנסיים, נעליים, חגורות ואקססוריז כדי להשמיע אמירת לבוש נועזת. היזהר בעת בחירת צבעי ניאון כי הם יכולים להיות מאוד מושכים את העין. תרצה לוודא שאתה לובש את גוון הניאון המתאים לגוון העור שלך.

חותלות כמכנסיים

חותלות היו פופולריות ללבוש קז'ואל בשנות ה-80, אבל כמה אנשים החליטו ללבוש אותן כמכנסיים ללא קשר לאירוע. זה היה נפוץ בזמנו ונראה כדרך מעשית לנשים להפיק שימוש רב יותר במלתחה הקיימת שלהן. הטרנד זכה לביקורת על היותה אופנה עצלנית, למרות שכמה נשים אמרו שהן אוהבות את הרעיון של יכולת ללבוש חותלות בכל מצב. חותלות היו טרנד לבוש קז'ואל פופולרי בשנות ה-80, והן ממשיכות להיות פופולריות גם היום. הם החלו להחליף גרביים וגרביונים בתחילת שנות ה-80, והם נלבשים כיום כלבוש קז'ואל יומיומי ולספורט ופעילות גופנית.

מכנסיים רחבים

מכנסיים רחבים היו טרנד שיצא מסצנות הברייקדאנס וההיפ הופ. מכנסיים רפויים היו מרכיב עיקרי בבגדי רחוב, ולעתים קרובות הם שולבו עם חולצות כדורסל. מכנסיים רחבים היו בחירה מעשית מכיוון שהם היו קלים להזזה. אפשר למצוא אותם גם בג'ינס וגם בחומרים סינתטיים. מכנסיים רפויים נלבשו לעתים קרובות עם חולצת טריקו ונעלי ספורט, אך ניתן היה להתאים אותם גם לקפוצ'ונים ונעלי ספורט למראה נינוח יותר. מכנסיים רחבים קצת פחות נפוצים היום, אבל עדיין אפשר למצוא אותם בחנויות. לעתים קרובות ג'ינס נלבש רופף, כך שתוכל גם ליצור מראה רחב על ידי קנייתם בהתאמה רופפת יותר. אתה יכול גם לקנות באינטרנט מכנסיים רפויים יותר. מכנסיים רפויים הם אופציה טובה אם אתה רוצה להסתיר רגליים גדולות יותר או אם אתה מנסה להתלבש בסגנון נינוח יותר.

רומנטיקה חדשה

הרומנטיקה החדשה הייתה מגמה שהחלה בשנות ה-70 ונמשכה גם בשנות ה-80. זה היה טרנד שהיה קשור בעיקר לגברים, אבל נשים לבשו גם אופנה בהשראת רומנטיקה חדשה. הרומנטיקה החדשה הייתה מגמה עתידנית בהשראת מדע בדיוני ותרבות פופ. זה היה מאופיין לעתים קרובות בצבעים עזים ותוססים, דפוסים גיאומטריים ועיצובים מורכבים. הרומנטיקה החדשה נראתה לרוב בבגדים, אך היא ניכרה גם בתסרוקות, באיפור ואפילו ברהיטים. אלה שהלכו אחר הטרנד היו לובשים לעתים קרובות בגדים בצבע לבן עם אביזרים צבעוניים כמו חגורות, נעליים או תיקים. רומנטיקה חדשה הייתה טרנד שהיה פופולרי בקרב המועדונים ו"האנשים היפים".

נעלי שנות ה-80

שנות ה-80 היו עשור שראה הרבה שינויים בהנעלה. משאבות ונעלי סטילטו נלבשו על ידי נשים אופנתיות, בעוד שנעליים ואוקספורד היו פופולריות בקרב גברים. העשור ראה גם עלייתם של נעלי ספורט ונעלי ריצה עם סוליות גומי. נעלי ספורט ננעלו לעתים קרובות עם בגדי ספורט וביגוד קז'ואל, בעוד שסוליות גומי נמצאו בדרך כלל על נעליים רשמיות. נעלי כדורסל גבוהות היו פופולריות בקרב בני נוער ומבוגרים צעירים, בעוד שאנשי עסקים ומבוגרים נועלים נעלי כדורסל ומוקסינים. נעלי שרוכים היו נפוצות בקרב כל הקבוצות, אם כי חלק מהאנשים נעלו נעלי החלקה. היו הרבה סגנונות שונים של הנעלה זמינים בשנות ה-80, כך שתוכל לשלב בקלות נעלי רטרו בארון הבגדים שלך היום. אתה יכול גם להוסיף אביזרים כמו מחממי רגליים, גרביים ורצועות יד כדי ליצור מראה רטרו.

המסקנה

שנות ה-80 היו עשור שזכור לרווחה בשל מגמות האופנה הנועזות והצבעוניות שלו. מניאון וג'ינס כפול ועד רומנטיקה חדשה ומכנסיים רחבים, שנות ה-80 ראו הרבה רגעי אופנה בלתי נשכחים. בעוד שרבים מהטרנדים הללו היו פופולריים רק כמה שנים, היו להם השפעות מתמשכות על האופנה. אם אתה רוצה ללבוש אופנת רטרו, אתה יכול בקלות לשלב רבים מהטרנדים האלה של שנות ה-80 במלתחה שלך היום.