סגנון גלישה לגברים בשנות ה-60

לאורך המאה ה-20, אופנת הגברים המשיכה להשתנות. בשנות ה-60, לגברים היו לעתים קרובות מכנסיים צרים יותר עם דגש על סגנון חדש וארוך יותר של ז'קט שנקרא ביטניק או אייבי. שינויים אלו באופנה שיקפו פעמים רבות שינוי בגישה לחיים ולחברה. בגדי גברים לא היו יוצאי דופן. תחושה כללית של מרדנות וחוסר התאמה הובילה לשינויים רבים בבגדי גברים שאנו מכנים כיום מראה שנות ה-60. החופש והמרדנות שבאו לידי ביטוי דרך הסגנון הטבעי של התקופה עודדו גברים להתלבש בהתאם.

היסודות של סגנון גלישה

בשנות ה-60 חל שינוי גדול בחברה ובאופנה, ובעיקר הסגנונות החדשים שצמחו בעולם הגלישה. גולשי שנות ה-60 לבשו לרוב סגנון לבוש מינימליסטי. הסיבה לכך היא שהפעילות שלהם דרשה הרבה תנועה, גמישות וחופש בלבושם. כדי לענות על הצרכים הללו, הגולשים לבשו לרוב מכנסיים קצרים רפויים. ההתאמה גם אפשרה להם לגלוש במגוון תנאים, ללא קשר למזג האוויר. מכיוון שרבים מהמכנסיים הקצרים הללו היו משוחררים, הם הגיעו לעתים קרובות בדוגמאות וצבעים שאפשרו להם להשתלב עם האוקיינוס ולהיעלם מעיניהם של טורפים. בנוסף, גולשים לבשו לעתים קרובות חולצת טי פשוטה או מגן פריחה כדי להגן מפני השמש.

קצת על מותגי גלישה

מותגי גלישה ידועים באיכות ובפונקציונליות שלהם. יש סיבה מדוע מותגי גלישה כמו Rip Curl, Billabong ו-Roxy קיימים כבר עשרות שנים: הם מסורים לחדשנות ואיכות. מותגים אלו מתמקדים לרוב ביצירת בדים עמידים במים, כמו גם פריטים גדולים ורפויים, המאפשרים תנועה מירבית.

מכנסי גולשים

מכנסי גולשים הם חלק חיוני במלתחה של בגדי הגלישה. הם מגיעים במגוון חומרים וסגנונות, כולל מכנסי לוח, בגד ים ומכנסי מטען. מכנסי בורד עשויים בדרך כלל מבד עמיד במים, מה שהופך אותם לאידיאליים לגלישה או לכל פעילות ספורט ימי אחרת. בגד הים פחות עמיד במים ונלבש בעיקר לשחייה או לפעילויות מים. מכנסי קרגו לובשים בעיקר לאירועים מזדמנים, כמו בילוי או הליכה לים. את כל סוגי המכנסיים הללו ניתן ללבוש לכל אירוע. מכנסי גולשים מגיעים במגוון של צבעים ודוגמאות, מה שהופך אותם למושלמים לכל ארון בגדים. בהתאם לסגנון, ניתן ללבוש מכנסי גולשים עם מגוון חולצות ופריטי לבוש אחרים.

חולצות גולשים

חולצות גולשים הן חלק מהותי במלתחה של כל גולש. הם אמנם לובשים לעתים קרובות כחלק עליון, אך ניתן ללבוש אותם גם כשכבה נוספת מתחת לז'קט או לז'קט לחמימות. חולצות גולשים מגיעות במגוון חומרים כמו כותנה, פוליאסטר או ניילון. הם יכולים להיות גם עשויים מתערובות כותנה או בדים סינתטיים, כגון ניילון. כל החומרים הללו מספקים ללובש רמות שונות של חום והגנה מפני פגעי מזג האוויר. כותנה היא סיב טבעי המעניק חום קל והגנה מפני פגעי מזג האוויר. תערובות כותנה עשויות מסיבים סינתטיים ומספקות חום ובמקביל גם עמידות במים. ניילון הוא סיב סינטטי המעניק גם חום והגנה מפני פגעי מזג האוויר.

מעילי גולשים

ניתן ללבוש מעילי גלישה כשכבה נוספת או כחלק עצמאי. מעילי גלישה עשויים לרוב מחומרים עמידים במים המספקים הגנה מפני פגעי מזג האוויר. ככאלה, הם מעולים לפעילויות כגון גלישה, דיג ופעילויות אחרות הקשורות למים. מעילי גלישה מגיעים במגוון של צבעים ודוגמאות, מה שהופך אותם למעולים לכל אירוע. מעילי גלישה מגיעים בדרך כלל באפשרויות שרוולים ארוכים או קצרים. מעילי גלישה עם שרוולים ארוכים מתאימים למזג אוויר קר יותר, בעוד שמעילי שרוולים קצרים מתאימים למזג אוויר חם יותר. מעילי גלישה יכולים להיות מעוצבים גם באופן נינוח וגם רשמי, מה שהופך אותם נהדרים לכל אירוע.

מחשבות מסכמות

שנות ה-60 היו עשור של שינוי חברתי שבא לידי ביטוי באופנה של אותה תקופה. גברים לבשו לעתים קרובות מכנסיים צרים עם דגש על סגנון חדש וארוך יותר של ז'קט שנקרא ביטניק או אייבי. שינויים אלו באופנה שיקפו פעמים רבות שינוי בגישה לחיים ולחברה. בגדי גברים לא היו יוצאי דופן. תחושה כללית של מרדנות וחוסר התאמה הובילה לשינויים רבים בבגדי גברים שאנו מכנים כיום מראה שנות ה-60. החופש והמרדנות שבאו לידי ביטוי דרך הסגנון הטבעי של התקופה עודדו גברים להתלבש בהתאם. בשנות ה-60 חל שינוי גדול בחברה ובאופנה, ובעיקר הסגנונות החדשים שצמחו בעולם הגלישה. גולשי שנות ה-60 לבשו לרוב סגנון לבוש מינימליסטי. הסיבה לכך היא שהפעילות שלהם דרשה הרבה תנועה, גמישות וחופש בלבושם. כדי לענות על הצרכים הללו, הגולשים לבשו לרוב מכנסיים קצרים רפויים. ההתאמה גם אפשרה להם לגלוש במגוון תנאים, ללא קשר למזג האוויר. מכיוון שרבים מהמכנסיים הקצרים הללו היו משוחררים, הם הגיעו לעתים קרובות בדוגמאות וצבעים שאפשרו להם להשתלב עם האוקיינוס ולהיעלם מעיניהם של טורפים.