עליית המכנסיים לנשים בשנות ה-60

שנות ה-60 היו תקופה של חיים חופשיים ובוהמיינים. גברים ונשים דחו את המראה האחיד של העשור הקודם והחלו לאמץ את הסגנון האישי שלהם. אנשים לא רק התלבשו אחרת, הם גם התחילו לחיות אחרת. נשים כבר לא הרגישו קשורות לתפקידי כפירה בחברה אלא מצאו חופש מגבולות החברה פטריארכלית שהגבילה את עצמאותן במשך זמן כה רב. הם זרקו את הכללים הישנים והחלו לגבש חוקים חדשים שמתאימים להם יותר כיחידים. זה היה עידן שבו נשים לא פחדו להראות את עצמאותן וחוזקן על ידי הצגת השחרור החדש שלהן באמצעות סגנונות שונים.

איך נשים זזו לעבר מכנסיים בשנות ה-60

המעבר לכיוון מכנסיים לנשים החל במהלך שנות ה-40. בתקופה זו, נשים היו חלק מאוד מהמאמץ בזמן המלחמה. הם מצאו עצמם עובדים במפעלים ובאזורי ייצור אחרים עקב מחסור בגברים שנגרם מהמלחמה. נשים נטלו על עצמם תפקידים רבים בחברה שלא נראו ממלאות אותן באופן מסורתי. שינוי זה בתפקידי הנשים בחברה נמשך בשנות ה-50 וה-60. נשים רבות גילו שהן צריכות להמשיך ללבוש מכנסיים כחלק ממדי העבודה שלהן, וכמה נשים החלו ללבוש אותם גם מחוץ לעבודה.

עלייתה של חליפת המכנסיים

המעבר לכיוון מכנסיים לנשים הפך בולט יותר במהלך שנות ה-60, ונשים רבות החלו ללבוש את "חליפת המכנסיים". סגנון החליפה החדש הזה היה הכלאה של שני סגנונות חליפת הגברים הפופולריים ביותר באותה תקופה - חליפת העסקים וחליפת הקז'ואל. חליפת העסקים כללה ז'קט, עניבה, חצאית עד הברך וחולצה תואמת, בעוד שבחליפת הקז'ואל היו ז'קט וזוג מכנסיים. עלייתה של חליפת המכנסיים הייתה תוצאה ישירה של נשים שרצו להיראות מקצועיות יותר בתקופה זו של הגדלת הזדמנויות וכוח. הם רצו להיראות כאילו הם מסוגלים להתמודד עם כל אתגר. חליפת המכנסיים אפשרה להם לעשות זאת מכיוון שהציעה מראה שמרני ומקצועי יותר מחליפת החצאית המחויטת או חצאית המיני. חליפת המכנסיים נתפסה כסגנון נינוח יותר אך עדיין נשי שאפשר לנשים להיראות מקצועיות בצורה נוחה. יחד עם זאת, היא אפשרה להם לבטא את עצמם באמצעות שימוש בצבע ובדפוס.

איך נשים לבשו מכנסיים בשנות ה-60

שנות ה-60 היו תקופה של שינוי גדול עבור נשים ומעמדן החברתי, וזה בא לידי ביטוי באופן שבו הן לבשו מכנסיים. בעוד שרוב הנשים עדיין לבשו אותן כחלק מחליפת מכנסיים, חלקן החלו ללבוש אותן עם חולצות נשיות יותר. במהלך שנות ה-60 המוקדמות, נשים לבשו בעיקר מכנסיים באותו אופן שמרני כמו גברים. בדרך כלל הם לבשו אותם עם עניבה ולבשו את אותו חזייה תואם כמו עם חצאית. בהמשך העשור, הם החלו ללבוש אותם בסגנון משוחרר ונינוח יותר ולעתים קרובות שילבו אותם עם חולצה נינוחה ולא עם עניבה. לעתים קרובות הם שילבו את המכנסיים עם חולצה רפויה יותר ולבשו את שיערם בסגנון טבעי יותר, כמו עם קוקו, ולא בסגנון מיושן יותר.

עלייתם של מכנסי סקיני לנשים בשנות ה-60

בנוסף לסגנון המסורתי של לבישת מכנסיים, נשים רבות החלו ללבוש "מכנסיים רזים" גם בשנות ה-60. מכנסי סקיני היו סגנון צעיר יותר של מכנסיים שהיו חתוכים ודקים סביב הקרסול. הם תוכננו עבור אנשים צעירים יותר, כמו אלה בסצנת המוזיקה, שאימצו סגנון צעיר יותר וחסר דאגות. בעוד מכנסי סקיני נלבשו בעיקר על ידי צעירים, כמה נשים מבוגרות לבשו אותם גם. המכנסיים לנשים של שנות ה-60 היו עשויים לרוב מבד נינוח יותר, כמו ג'ינס. הם תוכננו להיות משוחררים יותר ונוחים יותר, ולכן הם נלבשו לעתים קרובות עם ז'קט בסגנון מרושל יותר שהיה עשוי גם מבד פחות מובנה.

מילים אחרונות

שנות ה-60 היו עידן בוהמייני, שבא לידי ביטוי בתחומים רבים בחברה, כולל אופנה. גברים ונשים דחו את המראה האחיד של העשור הקודם והחלו לאמץ את הסגנון האישי שלהם. אנשים לא סתם התלבשו אחרת; גם הם התחילו לחיות אחרת. נשים כבר לא הרגישו קשורות לתפקידי כפירה בחברה אלא מצאו חופש מגבולות החברה פטריארכלית שהגבילה את עצמאותן במשך זמן כה רב. הם זרקו את הכללים הישנים והחלו לגבש חוקים חדשים שמתאימים להם יותר כיחידים. זה היה עידן שבו נשים לא פחדו להראות את עצמאותן וחוזקן על ידי הצגת השחרור החדש שלהן באמצעות סגנונות שונים, כגון חליפות מכנסיים, לא רק שמלות או חצאיות.